Panasonic ETQP4M470KVC
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 4239
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet15ページ4年前
Newark
Future Electronics
HQonline
Panasonic SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
-89.84%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.56A 0.14Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A 0.17Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 8.5Q-Factor Ferrite 0.95A 0.155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 920mA 150mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.156Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 168mOhm DCR
説明
ETQ-P Series 47 uH ±20% 3.4 A 145.2 mOhm SMT Shielded Wirewound Inductor
Panasonic ETQP4M470KVC - Power Inductors for Automotive application
Power Choke Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Metal Composite 3.4A 0.1452Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200