Panasonic ETQP4M470KFM
Ind Power Chip Shielded/Molded Wirewound 47uH 20% 100kHz Metal 2.9A (7.4 X 7 X 4.8mm) T/R
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet10ページ7年前
Newark
Electro Sonic
Panasonic SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
説明
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 2928
Panasonic ETQP4M470KFM - Power Inductors for Automotive application
PCC-M0748M-LE Series 47 µH 2.9 A 163.46 mOhm Surface Mount Shielded Inductor
FIXED IND 47UH 2.9A 163.46 MOHM
PCC-M0748M-LE Nonstandard 0.291Lx0.276W 7.40mmx7.00mm 47muH
100KHz 3.7A 2.9A 47¦ÌH 163.46m¦¸ ¡À20% 7.4mm*7mm*4.8mm
SMD Inductor PCC-M0748M-LE 47µH
Inductor, Aec-Q200, Shld, 47Uh, 2.2A; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):2.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.7A; Product Range:Pcc-M0748M-Le Series; Dc Resistance Max:0.1635Ohm; Product Length:7.4Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ETQ-P4M470KFM