Panasonic ETQP4M150KVC
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 4239
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet15ページ4年前
Panasonic SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-58.53%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 4A 0.036Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 5.2A 0.0285Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 3.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.53A 62.4mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz Ferrite 2.2A 56.6mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.1A 0.0612Ohm DCR Automotive T/R
説明
ETQ-P Series 15 uH ±20% 6.3 A 40.7 mOhm SMT Shielded Wirewound Inductor
Ind Chip Power Choke Coil Shielded 15uH 20% 100KHz Metal 6.3A Emboss T/R
Avnet Japan
Panasonic ETQP4M150KVC - Power Inductors for Automotive application
Power Choke Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Metal Composite 6.3A 0.0407Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
FIXED IND 15UH 6.3A 40.7MOHM SMD
Power Inductors – SMD; PANASONIC; ETQ-P4M150KVC; 15 µH; 40.7 mOhm