Panasonic ERT-J1VV154J
Panasonic Electronic Components ERTJ1VV154J Thermistor, Ntc, 0603, 150K
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.56%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-06-01
関連部品
PanasonicERTJ1VV154H
Thermistor NTC 150KOhm 3% 2-Pin 0603 Punched Carrier T/R
Thermistor NTC 150K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4582K Paper T/R
Thermistor NTC 150K Ohm 3% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4582K Paper T/R
説明
ERT-J Series 150 KOhm 4700 K ± 5 % 0603 Surface Mount NTC Thermistor
Thermistor NTC 150KOhm 5% 2-Pin 0603 Punched Carrier T/R
Thermistor NTC 150KOhm 5% 2-Pin 0603 Paper T/R
Panasonic ERTJ1VV154J - NTC Thermistor (Chip type)
MULTILAYER NTC THERMISTOR NTC Thermistor, 150000ohm, Surface Mount
Zero Power Resistance At 25°C:150Kohm; Product Range:Ertj Series; Thermistor Mounting:Smd; Beta Value (K):4700K; Thermistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Thermistor Terminals:Smd; Operating Temperature Min:-40°C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERT-J1VV154J.