Panasonic ERJPA2F1502X
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet8ページ11年前
Newark
関連部品
PanasonicERJ2RKF1502X
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0715KL
SMD Chip Resistor, 15 kOhm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-0715KL
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 15000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
ERJ 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15kOhms 0.2W 1/5W
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 15000 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 15Kohm Anti-Surge AEC-Q200
0402 High Power Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PA2F1502X
Panasonic ERJPA2F1502X - Small & High Power Chip Resistors
RES, 15K, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:15kohm; Product Range:ERJPA2 Series; Voltage Rating:50V;