Panasonic ERJP6WF1102V
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet6ページ5年前
Electro Sonic
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-02
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicERJP6WF1002V
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP6WF1202V
Res Thick Film 0805 12K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP06F1102V
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 11 kΩ, 0.5 W, ±1 %, ERJP6WF1102V
0805 ANTI-SURGE CHIP RESISTOR / 0805 ANTI-SURGE CHIP RESISTOR, 1%, 11KOHM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 11000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 0805 CASE 11KOHM +/-1% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Anti-Surge Chip Resistor (Double-sided resistive), 11000 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Erj Series, 11 Kohm, 500 Mw, 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P6WF1102V
Panasonic ERJP6WF1102V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 11K, 1%, 0.5W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 11kohm; Product Range: ERJP6W Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tole