Panasonic ERJP08J105V
Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 0.667W(2/3W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet8ページ11年前
IHS
JRH Electronics
Farnell
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-35.87%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ105V
Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
SMD Chip Resistor, 1 MOhm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
説明
ERJ Series 1206 1 MOhm 0.66 W ±5 % ±200 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 1000000 ½, 5 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 1000000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 1Mohm, 7 inch reel
Panasonic ERJP08J105V - Small & High Power Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 1M, 5%, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1Mohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance To