Panasonic ERJP08F2211V
Res Thick Film 1206 2.21K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.98%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJP08F2001V
Res Thick Film 1206 2K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP08F2401V
Res Thick Film 1206 2.4K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 2.15K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 2.21 kΩ, 0.66 W, ±1 %, ERJP08F2211V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 2210ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 2210 ½, 1 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP08F2211V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 2.21 Kohm, 660 Mw, - 1%, 500 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P08F2211V
RES, 2K21, 1%, 0.66W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2.21kohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 2.21 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206