Panasonic ERJP08F14R3V
Res Thick Film 1206 14.3 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet8ページ11年前
Datasheet6ページ8年前
Datasheet0ページ0年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
Farnell
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
関連部品
PanasonicERJ8ENF14R3V
Res Thick Film 1206 14.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 14.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-0714R3L
Res Thick Film 1206 14.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 14.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE ConnectivityCRGH1206F15R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 14.3ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 14.3 ½, 1 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP08F14R3V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 14.3 Ohm, 660 Mw, - 1%, 500 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P08F14R3V
RES, 14R3, 1%, 0.66W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 14.3ohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance T
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 14.3 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206