Panasonic ERJP03F22R1V
Res Thick Film 0603 22.1 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
関連部品
PanasonicERJ-PA3F22R1V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 22.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F21R0V
Res Thick Film 0603 21 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP8-1879507-9
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 22ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-P03F22R0V
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 20 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 22.1 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 22.1ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Panasonic ERJP03F22R1V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 22.1 Ohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F22R1V
RES, 22R1, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 22.1ohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To