Panasonic ERJP03F1052V
Res Thick Film 0603 10.5K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.56%
関連部品
PanasonicERJPA3F1052V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 10.5k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJP03F1152V
Res Thick Film 0603 11.5K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP03F9761V
Res Thick Film 0603 9.76K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 10 kΩ, 0.33 W, ±1 %, CRCW060310K0FKEAHP
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F10K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 10000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
説明
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 10.5 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F1052V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 10500 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 10500ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 10.5Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
RES SMD 10.5 KOHM 1% 1/5W 0603
Panasonic ERJP03F1052V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 10.5 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F1052V
RES, 10K5, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 10.5kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 10.5 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603