Panasonic ERJ8ENF36R0V
Res Thick Film 1206 36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-0736RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 36Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 36ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-0733RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-0733RL; 33 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 36 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJ8ENF36R0V
Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 3; Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 36ohm, 7 inch reel
ERJ Series 1206 36 Ohm 0.25 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 36Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 36ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 36ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF36R0V - General Purpose Chip Resistors
Res, Thick Film, 36R, 1%, 0.25W, 1206; Resistance:36Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Erj-8En Seriesrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8ENF36R0V
RESISTOR, 36R, 0.25W, 1%, 1206, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:36ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound