Panasonic ERJ8ENF1541V
Res Thick Film 1206 1.54K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet3ページ9年前
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-071K54L
Res Thick Film 1206 1.54K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-071K54L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1540ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1.54K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG1206F1K5
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 1500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-071K5L
250Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 1.5K 1206 Chip Resistor Surface Mount Rohs
説明
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 1.54 kΩ, 0.25 W, ±1 %, ERJ8ENF1541V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1540ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.54kOhm 卤100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 1540 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 1206 1.54Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF1541V - General Purpose Chip Resistors
Res, Thick Film, 1K54, 1%, 0.25W, 1206; Resistance:1.54Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Erj Seriesrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8ENF1541V
RESISTOR, 1.54K, 0.25W, 1%, 1206, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:1.54kohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound