Panasonic ERJ2GEJ912X
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Datasheet0ページ0年前
Datasheet6ページ7年前
JRH Electronics
Farnell
TME
Arrow Electronics
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
関連部品
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2GEJ103X
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2GEJ822X
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1622826-4
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 5%; 9.1Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
ERJ Series 0402 9.1 kOhm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 9100ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 9.1kOhm ±200ppm/C
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 0402 CASE 9100OHM +/-5% 0.1W +/-200PPM/C
Thick Film Chip Resistor, 9100 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
SMD Resistor 0402 0.1W 5% 9K1 Taped
Panasonic ERJ2GEJ912X - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 9.1KOHM, 5%, 0402; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:9.1kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:50V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)