Panasonic ERJ14YJ270U
Res Thick Film 1210 27 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet0ページ0年前
Farnell
Master Electronics
DigiKey
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
関連部品
Res Thick Film 1210 27 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 27ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210JR-0727RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 27Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1210JR-0727RL
Res Thick Film 1210 27 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 27ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-0727RL
Res Thick Film 1210 27 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 27Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 27ohm, 7
Thick Film Resistors - SMD 1210 27ohms 5% AEC-Q200
Panasonic ERJ14YJ270U - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 27OHM, 5%, 1210; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:27ohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)