Panasonic ERJ14YJ222U
Res Thick Film 1210 2.2K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet0ページ0年前
Datasheet6ページ7年前
Datasheet6ページ11年前
Datasheet7ページ13年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Resistor Thick Film 1210 2.2k Ohm 5% 1/3 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
500mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 2.2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 2.4K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14J202U
Res Thick Film 1210 2K Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 2K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 2.4K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.2kOhm 0.5W 1/2W
ERJ Series 1210 2.2 kOhm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
RESISTOR, THICK FILM, RES 2.2 KILOHMS, PWR-RTG 0.5 W, TOL 5%,SMT,1210,CUT TAPE
Thick Film Chip Resistor, 2200 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ14YJ222U - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 2.2KOHM, 5%, 1210; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:2.2kohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)