Panasonic ERJ14RQF3R3U
Thick Film Chip R, 1210, Low Ohmic, 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14RQF3R3U
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ5年前
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.73%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
関連部品
Res Thick Film 1210 3.3 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 3 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 3.6ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
KTR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.6Ohm 0.333W 1/3W
PanasonicERJ-14BQF3R0U
Res Thick Film 1210 3 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-073R3L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.3Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.3ohm, 0.9083V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Current Sense Resistors - SMD 1210 3.3ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 1210 CASE 3.3OHM +/-1%.25W +/-100PPM/C
Panasonic ERJ14RQF3R3U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 1210, 0.25W, 1%, 3R3; Resistance: 3.3ohm; Product Range: -; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: ± 1