Panasonic ERJ-U14F3001U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 3000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
関連部品
PanasonicERJ-P14F3001U
Res Thick Film 1210 3K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-073KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 3kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-14NF3001U
Res Thick Film 1210 3K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJP14F3301U
Res Thick Film 1210 3.3K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
Res Anti-Sulfured Thick Film 1210 3k Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Res Thick Film 1210 3K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 3KOHM
1210 Chip Resistor 1% 100ppm/C 3kOhm 500mW
Panasonic ERJU14F3001U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 3 Kohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU14F3001U
RES, 3K, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 3kohm; Product Range: ERJU14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)