Panasonic ERJ-U02J270X
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 27ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet3ページ8年前
Electro Sonic
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.51%
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-2GEJ270X
Res Thick Film 0402 27 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 27 Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 27 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-0727RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 27Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402JR-0727RL
説明
Res Thick Film 0402 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 5%, 27OHM
Panasonic ERJU02J270X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistance:27Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Product Range:Erju Series; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U02J270X.