Panasonic ERJ-PB6D2673V
Res Thick Film 0805 267K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+0.00%
関連部品
Yageo GroupRT0805DRE07267KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 267kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE07274KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 274000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 249000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6RED2703V
Res Thick Film 0805 270K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6RED2803V
Res Thick Film 0805 280K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED2743V
Res Thin Film 0805 274K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 267kOhms 0.25W 1/4W
RES SMD 267K OHM 0.5% 1/4W 0805
Chip Res, Thick Film, 267K, 0.25W, 0805; Resistance:267Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PB6D2673V