Panasonic ERJ-PB6D2553V
Res Thick Film 0805 255K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ4年前
Panasonic
Farnell
Panasonic SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
+8.46%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Yageo GroupRT0805DRE07237KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 237000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE07274KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 274000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 267kOhm 0.5% Paper T/R
TE Connectivity / AMP1614746-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 249000ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP1614746-1
PanasonicERA-6AED2553V
Res Thin Film 0805 255K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB6D2403V
Res Thick Film 0805 240K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-PB6D2803V
Res Thick Film 0805 280K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 237K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Res High Precision Thick Film 0805 255k Ohm 0.5% 1/4W ±50ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 255000½, 0.5%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 255000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES SMD 255K OHM 0.5% 1/4W 0805
Panasonic ERJPB6D2553V - High Precision Chip Resistors
RES, AECQ200, THICK FILM, 255K, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 255kohm; Product Range: ERJPB6 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tol
Chip Res, Thick Film, 255K, 0.25W, 0805; Resistance:255Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPB6D2553V