Panasonic ERJ-PA3F8253V
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 825kOhm 0.25W 1/4W
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet8ページ11年前
element14 APAC
Farnell
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.11%
関連部品
TE Connectivity / AMP4-2176177-6
Res High Power Thick Film 0603 820k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-PA3F7503V
Res Thick Film 0603 750K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJPA3F7873V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 787k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Anti-Surge Thick Film 0603 768k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
説明
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 825000 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 825000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 825KOHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 825K
Panasonic ERJPA3F8253V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 825K, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 825kohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%