Panasonic ERJ-PA3F43R0V
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
Panasonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
関連部品
PanasonicERJ-PA3F39R0V
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PA3F39R2V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 39.2 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 47 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 47 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-P03F43R0V
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
CRCW-HP FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 43Ohm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ-3EKF43R0V
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 43ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-0743RL
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-0743RL
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 43ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 43 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
THICK FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 43OHM +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F43R0V
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 43R
Panasonic ERJPA3F43R0V - Small & High Power Chip Resistors
Resistor, 43R, 1%, 0.25W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:43ohm; Product Range:ERJPA3 Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)