Panasonic ERJ-PA3F37R4V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 37.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-04-11
関連部品
PanasonicERJ-3EKF37R4V
Res Thick Film 0603 37.4 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-0737R4L
Res Thick Film 0603 37.4 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 37.4ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 37.4 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PA3F40R2V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 40.2 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-PA3F39R2V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 39.2 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
説明
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 37.4 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F37R4V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 37.4OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 37R4
Panasonic ERJPA3F37R4V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 37R4, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 37.4ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%