Panasonic ERJ-PA3F1580V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 158 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
Panasonic
Farnell
element14 APAC
Burklin Elektronik
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
TE ConnectivityCRGH0603F150R
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 150 ohm, 200 mW, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric]
Res Thick Film 0603 150 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 150 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJP03F1600V
Res Thick Film 0603 160 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P03F1430V
Res Thick Film 0603 143 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 162 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 158ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 158 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F1580V
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 158R
Panasonic ERJPA3F1580V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 158R, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 158ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%;