Panasonic ERJ-PA3F1431V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 1.43k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
Panasonic
関連部品
TE ConnectivityCRGH0603F1K5
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-PA3F1541V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1540ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJPA3F1471V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 1.47k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1430ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 1430 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F1431V
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/3W 0603
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 1K43
Panasonic ERJPA3F1431V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 1K43, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.43kohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1