Panasonic ERJ-P08J562V
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet8ページ11年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.91%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ562V
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 5.6kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5600ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRGH1206J5K6
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
説明
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 5.6kOhm 0.667W 2/3W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 5600ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 5600 ½, 5 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 5.6Kohm, 7 inch ree
Panasonic ERJP08J562V - Small & High Power Chip Resistors
Resistance:5.6kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:333.3mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Product Range:ERJ-P08 Series; Voltage Rating:500V RoHS Compliant: Yes