Panasonic ERJ-P03F1153V
Res Thick Film 0603 115K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
Panasonic
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
関連部品
PanasonicERJ-PA3F1153V
Res Thick Film 0603 115K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJP03F1243V
Res Thick Film 0603 124K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P03F1073V
Res Thick Film 0603 107K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F120K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 120000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 110000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 115000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Panasonic ERJP03F1153V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 115 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP03F1153V
RES, 115K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 115kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 115 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603