Panasonic ERJ-8ENF9313V
Res Thick Film 1206 931K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ5年前
Panasonic
Newark
Farnell
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-07931KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 931kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-071ML
Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF8663V
Res Thick Film 1206 866K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF8873V
Res Thick Film 1206 887K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.02M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG1206F1M0
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
説明
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 931 kΩ, 0.25 W, ±1 %, ERJ8ENF9313V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 931000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 913Kohm, 7
Precision Thick Film Chip Resistor, 931000 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 1206 931Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF9313V - General Purpose Chip Resistors
RES, 931K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 931kohm; Product Range: ERJ8EN Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance T
Resistance:931Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Erj Series; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8ENF9313V.