Panasonic ERJ-6RSFR20V
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ4年前
Panasonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-23
関連部品
PanasonicERJ6BSFR20V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 1/3W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
Res Thick Film 0805 200m Ohm 1% 1/4W 400/±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ6RQFR22V
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 1% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R2L
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-7W0R2L
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176053-5
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.2ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
Thick Film Chip Res, 0805, Low Ohmic,1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RSFR20V
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 200 mΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6RSFR20V
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 0805 CASE 200MOHM +/-1% 0.125W +/-250PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.2ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 0.20ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 250ppm/C 200mOhm 125mW