Panasonic ERJ-6LWFR007V
Res Thick Film 0805 0.007 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
Newark
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
-99.84%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
関連部品
PanasonicERJ-6LWJR007V
Res Thick Film 0805 0.007 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Plate 0805 0.007 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% 0/ +300ppm/C 7mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.007ohm, 0.0592V, 1% +/-Tol, 0,300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 7mOhms 1% Curr Sens AEC-Q200
RES, R007, 1%, 0.5W, THICK FILM, 0805 ROHS COMPLIANT: YES