Panasonic ERJ-6GEYJ6R8V
Res Thick Film 0805 6.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Farnell
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.29%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 6.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 6.8 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-076R8L
Res Thick Film 0805 6.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 6.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 6.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 6.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
ERJ Series 0805 6.8 Ohm 0.125W ±5% -100/+600 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
125mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 6.8Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 6.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
ERJ6GE SERIES THICK FILM SMNT FIXED RESTR 0805 CASE +/-5%.125W -100 TO +600PPM/C
Thick Film Chip Resistor, 6.8 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 6.8Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ6GEYJ6R8V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Resistance technical notation: 6R8 Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 6.8 Ohm
RES, 6R8, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 6.8ohm; Product Range: ERJ6E Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tol