Panasonic ERJ-6GEYJ514V
Res Thick Film 0805 510K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+12.84%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
関連部品
Res Thick Film 0805 510K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 510K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 470K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 560K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 560000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 560000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 510kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor;Thick Film;Res 510 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
510 kOhms 5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 510000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 510kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 510000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ514V - General Purpose Chip Resistors
RES, 510K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 510kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistor, Thick Film, 0805, 510Kohm, 5%, 125Mw, Full Reel; Resistance:510Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6GEYJ514V.