Panasonic ERJ-6GEYJ1R2V
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6GEYJ1R2V
データシート & ドキュメント
TME
Burklin Elektronik
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 1.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-071R2L
Res Thick Film 0805 1.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.3ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-071R1L
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
説明
125mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 1.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.2 Ω, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ1R2V
Res Thick Film 0805 1.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 1.2Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 1.2ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805