Panasonic ERJ-6GEYJ182V
Resistor Thick Film 0805 1.8k Ohm 5% 1/8 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ5年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.31%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
関連部品
Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-071K8L
Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-131K8L
1.8 kOhms 5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Th
Yageo GroupAC0805JR-071K8L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 1.8kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1.8kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 1.8 KOHM, 0.1RESISTOR, CHIP THICK FILM, 1.8 KOHM, 0.125W, 5%
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.8kOhm 0.125W 1/8W
ERJ Series 0805 1.8 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1800ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;1.8Kohm
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5%
Thick Film Chip Resistor, 1800 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ182V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 1.8 kOhm
RES, 1K8, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 1.8kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance T