Panasonic ERJ-6GEYJ165V
Res Thick Film 0805 1.6M Ohm 5% 0.125W(1/8W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ5年前
Panasonic
Farnell
Newark
Master Electronics
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-071M6L
Res Thick Film 0805 1.6M Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.6MOhm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 1.6M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1600000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-071M5L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 1.5MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.5MOhm 0.125W 1/8W
説明
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 1.6Mohm, 7 in
125mW Thick Film Resistors ±5% -400ppm/℃~+150ppm/℃ 1.6MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1.6e+06ohm, 150V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 1600000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ165V - General Purpose Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 1.6 Mohm, 125 Mw, - 5%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ165V
RES, 1M6, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 1.6Mohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick ; Available until stocks are exhausted