Panasonic ERJ-3RQF2R7V
Res Thick Film 0603 2.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ4年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
element14 APAC
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-072R7L
RC Series 0603 0.1 W 2.7 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2.7ohm, 75V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAC0603FR-072R7L
Yageo GroupRC0603FR-072R74L
Res Thick Film 0603 2.74 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 2.49 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 2.7 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Res Thick Film 0603 2.7 Ohm 1% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2.7ohm, 0.5196V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
2.7 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603
Panasonic ERJ3RQF2R7V - Current Sensing Chip Resistors
Thick Film Resistor, 2.7 Ohm, 100Mw, 1%; Resistance:2.7Ohm; Product Range:Erj-3R Series; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:1.6Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ3RQF2R7V