Panasonic ERJ-1TRQFR43U
Res Thick Film 2512 0.43 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
3か月間の傾向:
-2.92%
関連部品
TE Connectivity4-2176057-0
Res Thick Film 2512 430m Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR47FTDF
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP3-2176057-9
Res Thick Film 2512 390m Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R43L
1W Thick Film Resistors ±300ppm/℃ ±1% 430mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL2512FK-070R39L
Res Thick Film 2512 0.39 Ohm 1% 1W ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R47L
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
ERJ Series 2512 0.43 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 0.43 OHM 1% 1W 2512 / 430 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
ERJ FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 430mOhm 1W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.43ohm, 0.6557V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 430MOHM +/-1% 1W +/-200PPM/C
Current Sense Resistors - SMD 2512 0.43ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Panasonic ERJ1TRQFR43U - Current Sensing Chip Resistors
Res, R43, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:0.43Ohm; Product Range:Erj-1Tr Series; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:6.4Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1TRQFR43U