Panasonic ERJ-1TRQF6R8U
ERJ Series 2512 6.8 Ohm 1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.02%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
関連部品
Res Thick Film 2512 6.8 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 6.19ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 6.8 Ohm 1% 1.5W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2512FK-076R8L
Res Thick Film 2512 6.8 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 6.34ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-A1BF6R2U
Res Thick Film 1225 6.2 Ohm 1% 1.33W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
説明
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 6.8 Ω, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQF6R8U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 6.8ohm, 2.6077V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 6.8OHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 6.8Ohm ±100ppm/C
Resistor, 6R8, 1%, THICK FILM, 2512;