Panasonic ERJ-14RQJR56U
ERJ Series 1210 0.56 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
Master Electronics
Future Electronics
DigiKey
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.04%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-14BQJR56U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.56ohm, 0.5292V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRL1210JR-070R51L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 1210 510mOhm 5% Paper T/R
PanasonicERJ-14BQJR51U
Res Thick Film 1210 0.51 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
KOA SpeerSR732ETTDR51J
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 0.51ohm, 0.5802V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRL1210FR-070R56L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 560mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 0.56 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Thick Film Chip R,1210, Low Ohmic,5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ14RQJR56U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.56ohm, 0.3742V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.25W 1/4W 560mOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip R,1210, Low ohmic,5% 0.56ohm, 7 in