Panasonic ERJ-14NF2101U
Res Thick Film 1210 2.1K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ5年前
Panasonic
Master Electronics
Arrow Electronics
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2100ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-072K2L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 2.2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-14NF1911U
Res Thick Film 1210 1.91K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-072KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-072K21L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 2.21kOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 2.1kOhm ±100ppm/C
RES 2.10K OHM 1/2W 1% 1210 SMD
Precision Thick Film Chip Resistor, 2100 ½, 1 %, 0.5 W