Panasonic ERJ-12ZYJ4R7U
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
Farnell
Newark
Master Electronics
3か月間の傾向:
+23.14%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
関連部品
Yageo GroupRC2010JK-074R7L
750mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2010JK-074R7L
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-075R1L
Res Thick Film 2010 5.1 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 5.1ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 5.1 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 4.7Ohm 0.75W 3/4W
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 4.7ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 2010 4.7ohms 5% Tol AEC-Q200
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 4.7 Ohm, 750 Mw, - 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ12ZYJ4R7U
Panasonic ERJ12ZYJ4R7U - General Purpose Chip Resistors
RES, 4R7, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 4.7ohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tol