Panasonic ERJ-12ZQJR82U
Res Thick Film 2010 0.82 Ohm 5% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
JRH Electronics
Burklin Elektronik
_legacy Avnet
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.15%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Introduction Date2012-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
RCWL Series 2010 0.5 W 0.82 Ohm ±5 % ±200 ppm/°C Rectangular SMT Chip Resistor
Yageo GroupRL2010JK-070R82L
Res Thick Film 2010 0.82 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 0.75 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRL2010FK-070R82L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.82ohm, 0.7842V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 0.75 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ-C1BFR75U
Res Thick Film 1020 0.75 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
説明
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 820 mΩ, 0.5 W, ±5 %, ERJ12ZQJR82U
Thick Film Chip R,2010,1/2W Low Ohmic5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-12ZQJR82U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.82ohm, 0.6403V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 820mOhm ±200ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 2010 0.82ohm 5% Curr Sense AEC-Q200