Panasonic ERG1SJ222
Fixed Resistor, Metal Oxide, 1W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet10ページ11年前
Panasonic
element14 APAC
Newark
DigiKey
サプライチェーン
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP9-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J2K2TB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1624245-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JR-52-2K2
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 2.2kOhm -350/ +500ppm/C
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 2.2kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 2.2K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
説明
RESISTOR, 2.2KOHM, 1W, 5%, AXIAL ProdRESISTOR, 2.2KOHM, 1W, 5%, AXIAL
Res Metal Oxide Film 2.2K Ohm 5% 1W ±350ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Bulk
Metal film axial resistor, 1W, 2K2
RS APAC
Resistor Resistance technical notation: 2K2 Temperature range: -55 ... 200 °C Resistor type: Metal Oxide Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 2.2 kOhm
Resistor, 2.2Kohm, 1W, 5%, Axial; Resistance:2.2Kohm; Product Range:Erg Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:9Mmrohs Compliant: Yes |Panasonic ERG-1SJ222