Panasonic ERA6AEB4420V
Res Thin Film 0805 442 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ5年前
Newark
3か月間の傾向:
+4.69%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
関連部品
Yageo GroupRT0805BRD07470RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 470Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD07475RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 475Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 453Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB4320V
Res Thin Film 0805 432 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB4640V
Res Thin Film 0805 464 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 442Ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25Ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6AEB4420V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 442Ohm 0.125W 1/8W
ERA Series 0805 442 Ohm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Resistor, metal film, SMD 0805 (2012), 442 Ω, 0.125 W, ±0.1 %, ERA6AEB4420V
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 442OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 442½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Resistors - SMD 0805 442ohm 0.1% 25ppm
Panasonic ERA6AEB4420V - High Precision Chip Resistors
RESISTOR, 0805, 442R, FULL REEL; Resistance:442ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Mounting:SMD; External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.5mm; External Width:2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:ERA
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 442 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805