Panasonic ERA3AEB1693V
Res Thin Film 0603 169K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ5年前
Future Electronics
Upverter
JRH Electronics
3か月間の傾向:
Restocked
関連部品
PanasonicERA-3AEB1543V
Res Thin Film 0603 154K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD07182KL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 182kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD07180KL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 180kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 178kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 169000Ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25Ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thin Film Resistor, chip,0603,1/10W, +/-0 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3AEB1693V
ERA Series 0603 169 kOhm ±0.1 % 0.1 W ±25 ppm/°C Metal Thin Film Chip Resistor
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/10W 0603 / 169 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 169000½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
THIN FILM SURFACE MNT RESISTOR 0603 CASE 169KOHM +/-0.1% 0.1W +/-25PPM/DEGC
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERA-3A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 169kOhm ±25ppm/C
Panasonic ERA3AEB1693V - High Precision Chip Resistors
RESISTOR, 169K, 0603, 0.1%, 0.1W; Resistance:169kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Series:ERA; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Length / Height:0.45mm; External Depth:0.8mm; External Width:1.6mm; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 169 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603