Panasonic ERA3AEB1582V
Res Thin Film 0603 15.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet3ページ10年前
Technical Drawing2ページ7年前
element14 APAC
Newark
JRH Electronics
関連部品
Yageo GroupRT0603BRD0715K8L
Res Thin Film 0603 15.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0603BRD0715KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 15kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0716K9L
Res Thin Film 0603 16.9K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA3AEB1692V
Res Thin Film 0603 16.9K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15800ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thin Film Resistor, chip,0603,1/10W, +/-0 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3AEB1582V
ERA Series 0603 15.8 kOhm ±0.1% 0.1 W ±25 ppm/°C Metal Thin Film Chip Resistor
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 15800½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
SMD Thin Film Res. 0603 0,1W 0,1% 15K8
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERA-3A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 15.8kOhm ±25ppm/C
Panasonic ERA3AEB1582V - High Precision Chip Resistors
RESISTOR, 15K8, 0603, 0.1%, 0.1W; Resistance:15.8kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Series:ERA; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Length / Height:0.45mm; External Depth:0.8mm; External Width:1.6mm; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C