Panasonic ERA-6AED1823V
0805 Thin Film Chip Resistor / 0805 SMD Resistor, 0.5%, 25PPM, 182, 000 Ohm
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet3ページ10年前
Master Electronics
Panasonic SCT
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
関連部品
PanasonicERA-6AED204V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 200,000 OHM
Yageo GroupRT0805DRD07200KL
125mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 200kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRD07180KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 180000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE07182KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 182kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ6RED2003V
Res Precision Thick Film 0805 200k Ohm 0.5% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ6RED1803V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 180000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 182000ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AED1823V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 182000½, 0.5%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Resistors - SMD 0805 182Kohms 25ppm 0.5% AEC-Q200
RES SMD 182K OHM 0.5% 1/8W 0805
FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.5% 25ppm/C 182kOhm 125mW