Panasonic EEUFC1A221
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220uF, 10V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Leaded
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ11年前
JRH Electronics
Future Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
関連部品
PanasonicEEUFC1A221SH
Panasonic EEUFC1A221SH - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-1AHG221
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUVY1A221MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 10V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVZ1A221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKMG100ELL221MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
説明
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 15mm) Radial 2.5mm 400mA 1000h 105C Automotive Bulk
CAPACITOR, ALUM ELECTROLYTIC, CAP 220 UF, TOL 20%,VOL-RTG 10 VDC, RADIAL,6.3X15,BULK
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF,
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEU-FC1A221