Panasonic ECW-F6473HL
Capacitor; ECWF, Met Polypropylene Film Cap, Radial, 630VDC, 0.047uF, 3%, Blk ST
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
element14 APAC
JRH Electronics
Newark
Panasonic SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.70%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2004-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicECW-H8473HA
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-F6433HL
ECWF, Met Polypropylene Film Cap Radial 630VDC, 0.043uF, +/-3%, LS=10mm, Blk ST
PanasonicECW-F6513HL
ECWF, Met Polypropylene Film Cap Radial 630VDC, 0.051uF, +/-3%, LS=12.5mm, Blk S
Yageo GroupR76PI24704030J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
説明
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 3% +Tol, 3% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.047uF 630V PP 3% (15.5 X 6.4 X 10.8mm) Radial 12.5mm 105C Bulk
Radial FILM CAPACITOR ECW-F(L) 630V 0.047muF ±3% 0.610Lx0.252W 15.50mmx6.40mm
Panasonic ECWF6473HL - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 630V, 0.11µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAPACITOR FILM PP, 0.047UF, 3%, 630VDC,; CAPACITOR FILM PP, 0.047UF, 3%, 630VDC, RADIAL; Product Range:PANASONIC - ECWF(L) Series; Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 3%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:630V; Lead Spacing:12.5mm